Kokosové pokušenie

pok

Labužníkom ktorí milujú kokos, sa tento jednoduchý zákusok bude iste páčiť. Plnka plná kokosu a tmavé čokoládové cesto sú jednoducho mňam.

Potrebujeme:

cesto:

5 ks vajcia
160 g Kr. cukor
5 lyžíc mlieko
5 lyžíc olej
100 g hladká múka
1 bal. čokoldáový puding
2 lyžice kakao
100 g tmavá čokoláda
5 lyžíc voda
1 bal.prášok do pečiva

Kokosová náplň:

1 l mlieko
120 g kukuričný škrob
150 g práškový cukor
3 bal.vanilkový cukor
200 g kokos

Postup:

  1. Čokoládu rozpustíme na ohni a pridáme do nej 5 lyžíc vody.
  2. Do druhej misky si dáme žĺtky s cukrom, ktoré vymiešame mixérom do peny a v druhej miske si vyšľaháme bielka na sneh. Do žĺtkovej hmoty pridávame olej, mlieko a vychladnutú čokoládu. Múku zmiešame s kakaom, pudingom a práškom do pečiva a pridáme do žĺtkovej hmoty. Dobre premiešame a nakoniec z ľahkého primiešame vyšľahané bielky.
  3. Polovicu cesta si nalejeme na plech 20 x 30 cm, ktorý sme si zľahka vymastili tukom a vysypali múkou. Pečieme pri teplote 180 stupňov cca 10 minút. Postup opakujeme aj s druhou polovicou cesta.
  4. Pripravíme si náplň. Do mlieka si pridáme vanilkový cukor aj práškový cukor a kukuričný škrob. Dôkladne zmiešame, aby sme nemali hrudky a dáme na oheň. Varíme ako puding. Následne hustú hmotu odstavíme z ohňa a pridáme kokos. Zamiešame.
  5. Na plát cesta navrstvíme pripravenú kokosovú plnku, zakryjeme druhým plátom cesta a dáme znovu zapiecť do rúry na 200 stupňov po dobu 15 minút. Upečené vyberieme a necháme vychladnúť. Posypeme práškovým cukrom a podávame. Dobrú chuť!

    zdroj: .coolinarika.com

You Might Also Like