Kalanchoe, domáci lekár ktorý poradí pri viacerých chorobách.

kach

 Kalanchoe: . Táto rastlina – je nielen ozdobou domu, je to skutočný poklad” zdravie” pre celú rodinu. Kalanchoe – domáci lekár, ktorý rastie v  prírode.

Prečo by malo byť kalanchoe v každej domácnosti?.

Kalanchoe lekárska

Kalanchoe – rastlina, ktorá má pozitívnu energiu. Jeho samotná prítomnosť v izbe dodáva silu a energiu, a jej schopnosť dezinfikovať vzduch je jednoducho na nezaplatenie. Látky, v listoch obsahujú ohromujúce protizápalové a antibakteriálne vlastnosti.

Kalanchoe dokonale stimuluje imunitu a posilňuje organizmus má účinky rýchleho  hojenia rán a protinádorové vlastnosti. Niet divu, že liečivé vlastnosti Kalanchoe oceňujú priaznivci v ľudovom liečiteľstve po stáročia.

čo je použitie kalanchoe

Účinky:

  1. Liečba nádchy a zápal prínosových dutín
   Používame šťavu z rastliny ako nosové kvapky. Dáme 2 kvapky šťavy do každej nosovej 2-3 krát denne, a môžeme sa ľahko zbaviť prechladnutia.

Použitie listov kalanchoe

 1. liečenie  abscesov a kŕčových žíl
  rozdrvíme listy Kalanchoe namočíme do vriacej vody a necháme povariť po dobu 20 minút. Pijeme 100 ml liečivý odvar 3 krát denne pri liečbe kŕčových žíl. Rovnaká metóda je indikovaná na liečbu hnisavých rán.
 2. Liek na bolesť zubov
  Listy Kalanchoe umyjeme, jemne prerežeme a vytlačíme šťavu. Pridáme šťavu do 200 ml vody a zmes zahrejeme vo vodnom kúpeli. Vezmime 50 ml tinktúry 4-krát denne. Táto tinktúra odstraňuje jemnú bolesť zubov a znižuje zápal ďasien.
  o výhodách kalanchoe
 3. Eliminácia krvácanie a bolesti
  Vezmeme čerstvé listy rastlín, dôkladne opláchneme, odrežeme, a pomelieme v mlynčeku na mäso. Z výslednej suspenzie vytlačíme šťavu a  hmotu nanášame na postihnutú oblasť. Táto kaša z Kalanchoe dokonale potláča krvácanie a odstraňuje bolesť.
 4. TB liečba (tuberkulóza)
  Džús Kalanchoe -je efektívnym doplnkom komplexnej terapie tuberkulózy. 10 ml čerstvo vylisovanej šťavy Kalanchoe zmiešame so 70 ml vody, pred jedlom pijeme denne. Môžeme pozorovať pozitívne výsledky po iba 3 mesiacoch intenzívnej terapie!
  vlastnosti Kalanchoe
 5. Liečba kožných ochorení
  Potierame postihnuté miesto Kalanchoe a výsledky sa dostavia.
 6. Procedúry pre zápaly stredného ucha a dekubity (preležaniny)
  Pripravíme tinktúru z  listov Kalanchoe.  Zmiešame 30 ml šťavy rastliny s 5 ml liehom a dôkladne ho premiešame. Výsledná zmes bola použitá ako ušné kvapky, alebo pri liečení zápalu stredného ucha a na preležaniny postihnutých oblastí tela.
  vlastnosti Kalanchoe Pinnau
 7. Nanášame proti bradaviciam
  Roztlačíme list rastliny, kašu dáme  na problematické oblasti pokožky, preložíme potravinárskou fóliou a zaistíme obväzom. Doba trvania tejto terapie – 2 hodiny.
 8. Liečba zápal spojiviek a blefaritída (zápal viečka)
  Kalanchoe účinne lieči očné choroby. Umyjeme pár listov Kalanchoe a jemne narežeme. Pridáme niekoľko lyžíc vody, varíme,vychladíme a precedíme. Touto tinktúrou premývame oči 3 krát denne. Mimochodom, týmto odvarom môžeme liečiť bolesť v krku a stomatitídy, jednoducho ním vyplachujeme ústa a hrdlo.
  Liečivé vlastnosti Kalanchoe

RADA:

Neodporúčame používať kalanchoe s individuálnej neznášanlivosti, rovnako ako v priebehu tehotenstva a dojčenia. Malým deťom neodporúčame časté použitie rastlín. Pri výskyte prvých príznakov alergie, okamžite prestaneme používať.

Zdroj: takprosto cc

 

You Might Also Like