5 vynikajúcich receptov na pleťovú masku s kiwi

kiwi

Kiwi – je nielen chutné ovocie. Má vynikajúce vlastnosti, a to, stimuluje produkciu kolagénu, kiwi je široko používané v kozmetike. Okrem toho, kiwi dokonale tonizuje pokožku, zlepšuje, vyrovnáva farbu a textúru a dokonca aj  rozjasňuje pokožku.

Preto z tohto ovocia sa odporúča vyrobiť pravidelnú domácu masku na omladenie a hydratáciu pleti tváre , krku a dekoltu.  Pripravili sme pre vás 5 vynikajúcich receptov na masky s prídavkom kiwi, výsledok je čoskoro viditeľný voľným okom.

 Masky s kiwi na tvár

 1. Vyživujúca maska
  1 ks kiwi ošúpeme a spravíme z neho kašu. Zmiešajte 2 lyžice kiwi kaše s lyžičkou medu a lyžičkou kyslej smotany. Masku aplikujte na tvár, krk a dekolt. Nechajte to pôsobiť po dobu 10-15 minút, potom opláchnite teplou vodou.
 2. Hydratačná maska
  2 lyžice kaše z kiwi zmiešajte s lyžičkou olivového oleja, pridajte 2 lyžice tvarohu. Dôkladne premiešajte všetky ingrediencie a aplikujte masku na tvár. Po 10 minútach opláchnite vatovým tampónom namočeným v teplom zelenom čaji. Po 5 minútach utrite tvár s ľadom.
 3. Omladzujúca maska
  Zmiešajte 2 lyžice kaše kiwi s polievkovou lyžicou jablkovej šťavy a lyžicou smotany. Dobre premiešajte a aplikujte masku na pokožku a nechajte pôsobiť po dobu 20 minút. Potom opláchnite teplou vodou, a utrite pokožku s ľadom, alebo ochlaďte v studenej vode.
 4. Rozjasňujúca maska
  Zmiešajte 2 polievkové lyžice kaše kiwi s  lyžičkou zemiakového škrobu, pridáme pol lyžičky citrónovej šťavy. Naneste masku na tvár po dobu 10 minút. Potom opláchnite teplou vodou a mokrú tvár utrite.
 5. Maska pre starnúcu pleť
  2 lyžice kiwi zmiešajte s bielkom a pol lyžičkou olivového oleja. Masku aplikujte na tvár, krk a dekolt. Po 10-15 minútach umyte teplým odvarom z petržlenu, alebo harmančekového čaju.
  Zdroj: sovkusom.ru

 

You Might Also Like