Rumovo kokosový sen

ru

Vyvážené chute ktorým nemožno odolať, skúste pridať ešte do cesta štipku škorice a bude to delikatesa. Vôňa sa bude šíriť široko ďaleko.

Potrebujeme:

cesto:

250 g maslo
1 šálka Kr. cukor
1 lyžička prášok do pečiva
3 lyžice kakao
3 lyžice rum
4 lyžice voda
4 ks vajcia
1 a 3/4 šálky polohrubá múka

Kokosová vlna:

3 ks vajcia
1/3 šálky Kr. cukor
150 g kokos

Na vrch:

horká čokoláda
kokos

Postup:

  1. V hrnci si rozpustíme maslo s cukrom (1/2 šálky), pridáme kakao, vodu, rum. Premiešame a necháme vychladnúť. Následne pridáme múku, ktorú sme vopred zmiešali s práškom do pečiva a jeden žĺtok po druhom. Dôkladne premiešame.
  2. Bielky vyšľaháme na tuhý sneh, postupne pridávame cukor (1/2 šálky). Jemne lyžicou vmiešame do pripravenej kakaovej hmoty.
  3. Takto pripravené cesto – cca 1/2 navrstvíme do okrúhlej formy na pečenie s priemerom 22 cm (môžeme použiť aj hranatú formu – rozmer 22×24 cm), ktorú sme vymazali tukom a vysypali detskou krupicou alebo strúhankou.
  4. Nad parou si vyšľaháme vajíčka s cukrom a pridáme kokos. Spracujeme kokosovú hmotu, ktorú navrstvíme na cesto a jemne na niektorých miestach utlačíme, aby sme vytvorili vzhľad vĺn.
  5. Zalejeme druhou polovicou kakaového cesta a dáme piecť. Pečieme vo vopred vyhriatej rúre pri teplote 180 stupňov cca 50 minút. Upečený koláč vyberieme a necháme vychladnúť.
  6. Vrch polejeme rozpustenou čokoládou a posypeme kokosom. Dobrú chuť!

You Might Also Like