Jednoduché krémové orechové rezy v lístkovom ceste!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vnútri orechové cesto, lahodný krém a to všetko v lístkovom ceste. Jednoduché rezy, na ktorých nie je čo pokaziť.

Potrebujeme:

Cesto:

5 ks žĺtka
130 g Kr. cukor
100 g prášková čokoláda
100 g mleté oriešky
1/2 bal.prášok do pečiva
5 ks bielok – sneh

Krém:

300 ml mlieko
3 lyžice hladká múka
1 lyžica kukuričný škrob
1 bal.vanilkový cukor
100 g práškový cukor
180 g maslo

Ďalej budeme potrebovať:

1 bal.lístkové cesto

                                               práškový cukor na posypanie

Postup:

  1. Najskôr pripravíme krém. Mlieko spolu s múkou, kukuričným škrobom, vanilkovým cukrom rozmiešame tak, aby sme nemali žiadne hrudky a uvaríme hustý puding, ktorý necháme vychladnúť.
  2. Maslo s práškovým cukrom vymiešame do peny a postupne po lyžiciach zašľaháme vychladnutý puding. Krém odložíme do chladničky.
  3. Lístkové cesto rozvaľkáme na veľký plát, ktorý rozdelíme na polovicu. Pripravíme si plech na pečenie a na opačnej strane plechu upečieme jeden plát lístkového cesta, ktorý popicháme vidličkou pri teplote 180 stupňov do zlata.
  4. Druhý plát lístkového cesta umiestnime na vyššiu plech, popicháme ho vidličkou a navrstvíme orechové cesto, ktoré pripravíme nasledovne.
  5. Žĺtky vyšľaháme s cukrom do peny, pridáme práškovú čokoládu (klasický čokoládový prášok na prípravu horúcej čokolády), mleté oriešky a prášok do pečiva. Nakoniec vmiešame ušľahaný sneh z bielkov a upečieme pri teplote 180 stupňov cca 20 minút. Upečené vyberieme a necháme vychladnúť.
  6. Navrstvíme krém, pekne ho uhladíme a položíme druhý plát lístkového cesta. Vrch posypeme práškovým cukrom a podávame. Dobrú chuť.

Zdroj: coolinarika.com

You Might Also Like