Fantastický mliečny dezert s čokoládovou polevou!

moh

Deti milujú sladkosti. A tento koláč je tak fantastický, že si ho zamilujú nielen ony, ale aj všetci dospelí členovia Vašej rodiny.

Potrebujeme:

Na cesto:

4 vajcia
6 lyžíc cukru
3 polievkové lyžice oleja
3 polievkové lyžice studenej vody
3 lyžice kakaa
8 lyžíc múky
1/2 prášok do pečiva
Rumové aróma

Na krém:

2 žĺtky
500 ml mlieka
šťava z citróna
50 g škrobu
štipku soli
8 lyžíc cukru

Na polevu:
čokoláda s lieskovými orieškami

Postup:

  1. Z bielkov, cukru a soli vymiešame sneh. V druhej  miske zmiešame žĺtky s olejom a vodou. V ďalšej miešame múku, kakao a prášok do pečiva. Teraz spojíme okrem snehu všetko. Nezabudnime na rumovú arómu a premiešame mixérom.
  2. Nakoniec opatrne pridáme aj sneh. Vymiešame vareškou hladké cesto. Nalejeme ho na plech vystlaný papierom na pečenie. Predhrejeme rúru a vložíme do nej plech. Pečieme na nízku teplotu a skúšame cesto špajlou. Keď sa nelepí, je hotové a vyberieme ho.
  3. Ak nám korpus vychladne, pozdĺžne ho rozkrojíme na dva pláty. Teraz si pripravíme krém. Žĺtky, cukor, škrob a štipku soli zmiešame v hrnci. Pridáme mlieko (mlieko musí byť teplé) a citrónovú šťavu.
  4. Teraz položíme hrniec na oheň a miešame na miernom plameni, kým sa zmes nevarí. Krém je pripravený! Teraz to môžeme odložiť bokom, aby sa ochladil.
  5. Záverečná fáza je veľmi jednoduchá. Na prvý plát natrieme polovicu krému. Priklopíme druhým plátom a natrieme naň zvyšný krém. Na polevu si rozpustíme čokoládu s orieškami a koláč polevou prelejeme. Dáme vychladnúť do chladničky.  Dobrú chuť!
  6. Zdroj: suntgospodina.net

You Might Also Like