Orechové rezy s tvarohovým cestom

orch

 Po upečení tohto skvelého zákusku určite nebudete sklamaní a bude vám chutiť.

Potrebujeme:

Orechové cesto:

5 ks vajcia
100 g vlašské mleté orechy
150 g Kr. cukor
80 g polohrubá múka
50 g kukuričný škrob
1 lyžička prášok do pečiva
120 ml olej

Tvarohové cesto:

600 g jemný tvaroh
300 g práškový cukor
6 ks vajcia
1/2 lyžice hladká múka
1/2 lyžice kukuričný škrob
125 g maslo
1 lyžička prášok do pečiva

krém:

500 ml mlieka
5 lyžíc hladká múka
2 bal.vanilkový cukor
200 g práškový cukor
250 g maslo

Postup:

  1. Maslo s cukrom vymiešame do peny a postupne pridáme jeden žĺtok po druhom. Pridáme tvaroh, múku zmiešanú s kukuričným škrobom a práškom do pečiva a nakoniec aj vymiešaný sneh z bielkov.
  2. Takto pripravené cesto si navrstvíme na plech o veľkosti 20 x 30 cm, ktorý sme si vystlali papierom a dáme piecť do vopred vyhriatej rúry na 180 stupňov po dobu cca 30 minút.
  3. Pripravíme si orechové cesto. Bielka si oddelíme od žĺtkov. Bielky si vyšľaháme na tuhý sneh, postupne pridáme cukor a stále šľaháme. Pridáme jeden žĺtok po druhom a mixérom dôkladne spojíme. Nakoniec pridávame múku, zmiešanú s kukuričným škrobom, práškom do pečiva a s mletými vlašskými orechmi, olej a jemne vareškou premiešame.
  4. Takto pripravené orechové cesto si navrstvíme na plech s veľkosťou 40 x 60 cm (alebo rovnaký plech, aký sme použili pri prvom teste a následne upečené cesto rozrežeme pozdĺžne), ktorý sme si vystlali papierom a dáme piecť do vopred vyhriatej rúry na 180 stupňov, ak sa nám kraje nebudú odlepovať od hrán plechu.
  5. Upečené cesto si necháme vychladnúť a rozrežeme na polovicu.
  6. Pripravíme si krém. V mlieku si rozpustíme vanilkový cukor, pridáme hladkú múku, ktorú si rozmiešame, aby sme nemali hrudky. Uvaríme hustú hmotu.
  7. Maslo si vymiešame s práškovým cukrom do peny a postupne pridáme vychladnutú hmotu.
  8. Môžeme vrstviť. Na orechové cesto si natrieme 1/2 krému, položíme tvarohové cesto, znovu natrieme krém a položíme orechový plát cesta. Vrch potrieme malou vrstvou krému a posypeme mletými orechmi.
  9. Necháme v chladničke odstáť minimálne 4 hodiny. Nakrájame na úhľadné rezy a podávame. Dobrú chuť!

Zdroj: coolinarika com

You Might Also Like