ČOKO-KOKO rezy

cocco-coko-torta

Jednoducho úžasný koláč ktorý treba vyskúšať. Kakaové cesto, čokoládový a kokosový krém určite poteší maškrtníkov.

Potrebujeme:

cesto:

16 ks vajcia
16 lyžíc kr. cukor
4 lyžice olej
4 lyžice mlieka
16 lyžíc polohrubá múka
8 lyžičiek kakaa
8 lyžičiek čokoláda v prášku
4 bal.prášok do pečiva

Kokosový krém:

1,5 l mlieko
15 lyžíc kr. cukor
7 lyžíc kukuričný škrob
7 lyžíc hladká múka
200 g kokos
250 g maslo

Čoko krém:

1 l smotana na šľahanie
600 g čokoláda

Ďalej budeme potrebovať:

300 ml voda
3 lyžice kr. cukor
1 bal.vanilkový cukor

Postup:

 1. Upečieme 4 cestá. Jedno cesto sa skladá zo 4 vajec, 4 lyžíc kr. cukru, 1 lyžica oleja, 1 PL mlieka, 4 lyžíc múku, 1 bal. prášku do pečiva, 2 lyžíc kakaa, 2 lyžičiek čokoládového prášku (klasický prášok na prípravu horúcej čokolády).
 2. Vajíčka vyšľaháme s cukrom do peny, postupne pridáme olej, mlieko a nakoniec vareškou vmiešame múku zmiešanú s kakaom, čokoládovým práškom a práškom do pečiva. Pripravené cesto navrstvíme do plechu s rozmerom 24 x 37 cm. Dno sme vyložili papierom na pečenie. Pečieme vo vopred vyhriatej rúre pri teplote 200 stupňov, kým sa kraje začnú oddeľovať od stien plechu. Takto postup zopakujeme 4x.
 3. KOKO krém:
  Do mlieka pridáme cukor, škrob a hladkú múku. Dôkladne premiešame, aby sme nemali hrudky. Uvaríme hustý puding, do ktorého pridáme kokos a premiešame. Necháme mierne vychladnúť a do ešte teplého pridáme na menšie kúsky nakrájané maslo. Premiešame a všetko dôkladne spojíme.

 4. ČOKO krém:
  Smotanu ohrejeme, ale nevaríme. Odstavíme a pridáme na kúsky nalámanú čokoládu, ktorú miešaním rozpustíme. Necháme vychladnúť (môžeme odložiť do chladničky) za občasného premiešania.

 5. Z vody, Kr. a vanilkového cukru pripravíme sirup, ktorým budeme potierať jednotlivé pláty cesta.
 6. Môžeme vrstviť:
  Cesto – sirup – koko krém – čoko krém – cesto – sirup – koko krém – čoko krém – cesto – sirup – koko krém – čoko krém – cesto. Jemne zatlačíme a vrch ozdobíme podľa vlastnej fantázie (môžeme poliať rozpustenou čokoládou alebo potrieť malým množstvom koko krému a nastrúhať tmavú čokoládu.

Zdroj: kolaci.biz

You Might Also Like