Veľmi chutné koláčiky plnené nutellou!

bisk

 Pripravte si tieto vynikajúce, jemné koláčiky plnené nutellou.  Sušienkové cesto  môžete  naplniť mnohými ďalšími krémami podľa Vašej chuti.

Potrebujeme:

300 g hladkej múky špeciál
120 g masla
100 g práškového cukru
1 ČL prášku do pečiva
1 bal. vanilkového cukru
2 vajcia

Nutella, iná náplň

Postup:

1.Do misy si vysypte preosiatu múku spolu s cukrom, práškom do pečiva a vanilkovým cukrom.  Pridajte zmäknuté nakrájané maslo a vypracujte cesto, ktoré  bude oddeľovať od misy. Vajíčka pridajte ako posledné a primiešajte ich postupne. Opäť premiešajte, kým nie je cesto kompaktné.
2. Zabalte ho do potravinárskej fólie a nechajte 30 minút odpočívať v chladničke. Keď je cesto pripravené, rozvaľkajte ho a vykrajujte kruhy s priemerom 5 – 6 cm pomocou pohára, alebo formičky. Z jednej dávky vám vyjde približne 20-30 kusov, podľa veľkosti kruhu.

biscotti abbracci alla nutella collage

3.Do stredu kruhu vložte lyžičku nutelly a kruh uzavrite tak, aby sa okraje spojili v strede ako na obrázku. Takto naplnené sušienky poukladajte na podnos pokrytý papierom na pečenie a dajte ich zmraziť. Po zmrazení ich vložte na 5 minút do vyhriatej rúry na 160 stupňov aby nestratili svoj tvar a potom pečte ďalších cca 5 minút pri teplote 180 stupňov. Hotové koláčiky nechajte úplne vychladnúť.  Nakoniec posypte práškovým cukrom. Dobrú chuť. Zdroj: blog.giallozafferano

You Might Also Like