Ako si vyrobiť ružovo čiernu zebra tortu

pretty-pink-and-black-zebra-cake-01

Na prípravu cesta budeme potrebovať:

300 g hladkej múky,
400 g kr. cukru,
4 vajíčka.
180 ml rastlinného oleja,
5 ml vanilkovej esencie,
2 ČL prášku do pečiva,
1/2 ČL soli,
240 ml mlieka,
farebné jedlé pasty alebo potravinárske farbivá (ružová, biela, čierna).

Na prípravu krému budeme potrebovať:

1 balíček vanilkového pudingu,
300 ml mlieka,
1 maslo alebo palmarin,
6 PL pr. cukru,
ružové farbivo,
marcipán.


POSTUP:

Trúbu si predhrejeme na 180 stupňov. Pomocou mixéra si v miske rozšľaháme olej, vanilku, prášok do pečiva, cukor a múku so soľou. Pridávame po jednom vajíčku a dôkladne mixujeme. Pomaly pridávame mlieko a stále mixujeme na nízkych otáčkach, až do chvíle, kým sa nám hmota pekne nespojí. Cesto si rozdelíme na 3 časti. Do jednej si pridáme bielu farbu, do druhej ružovú a do tretej čiernu. Pripravíme si formu na pečenie, do ktorej sme si vložili papier na pečenie a začíname vrstviť farebné cestá. Priamo do stredu formy, pomocou lyžice, vložíme biele cesto, naň do stredu dáme lyžicu čierneho cesta a do čierneho cesta vložíme lyžicu ružového cesta. Opakujeme postup až dovtedy, kým sa nám cesto neminie. Dáme piecť do trúby cca 35-40 minút. Pomocou špáradla otestujeme, či máme korpus upečený. Spoznáme to vtedy, keď na špáradle neostane žiadny kúsok cesta. Upečené cesto vyberieme a necháme vychladnúť.

Pripravíme si krém. Puding si uvaríme a necháme vychladnúť. Maslo s cukrom si vymiešame do krémovej hmoty a postupne doň pridávame vychladnutý puding.

Vychladnutý korpus si rozdelíme priečne na polovicu a naplníme krémom. Prikryjeme druhou polovicou a vrch tiež natrieme krémom. Trochu krému zafarbíme pomocou ružového farbiva a vytvoríme si ozdobné guličky pomocou cukrárskeho vrecka na spodnú časť torty.

Pripravíme si čierny marcipán, ktorý si rozvaľkáme na veľký plát tenký cca 3 mm. Pomocou vykrajovača na pizzu si režeme rôzne prúžky, ktoré umiestňujeme na plnkou potiahnutú tortu. Necháme vychladiť a podávame.

Dobrú chuť!

 Zdroj: cookiescupcakesandcardio

You Might Also Like