6 dôvodov,prečo piť vodu s citronom na lačný žalúdok

citr

Citron dokáže divy z naším telom z vnútra aj z vonku. Preto si treba dopriať hlavne ráno dávku citronovej šťavy.

1. Zostatok pH – voda s citrónom zladí alkalickú rovnováhu v žalúdku, pretože kyselina citrónová nezvyšuje kyslosť.

 2. Imunita – tento nápoj bude posilňovať imunitný systém, vzhľadom k jeho vysokej koncentrácii v citróne vitamínu C a draslíka. To je tiež vynikajúcim nástrojom pre stimuláciu nervového systému a funkcie mozgu, reguluje krvný tlak.

3. Riadenie nadváhyvďaka pektínu, ktorý sa nachádza v citróne, vaše telo efektívnejšie bojuje proti hladu. Je medicínsky dokázané, že ľudia, ktorí ovládajú  pH žalúdka, sú rýchlejšie  metabolické procesy v tele, takže extra kalórie spaľujú rýchlejšie a navyše váha ide rovnako rýchlo dole.

4. Kozmetika kože – po krátkom čase si všimnete, ako  pokožka bude jasnejšia a jasnejšia. Rovnako ako vitamín C pomôže k vyhladeniu vrások a odstránenie pigmentových škvŕn, odstraňuje toxíny a odpadové látky z tela.

5. Antikofein – ak ste vášnivým milovníkom kávy, a nedokážete si predstaviť ráno bez šálky  tohto horúceho nápoja, citrónová voda ráno na lačný žalúdok vám pomôže zbaviť sa tejto závislosti piť kávu na lačný žalúdok, a povzbudzujúci účinok vody s citrónom, je silnejší ako káva.

6. Činnosť celého tela – pohár citrónovej vody na lačný žalúdok – je to veľký boj proti dehydratácii, pretože v dopoludňajších hodinách je voda, ktorú vypiješ rozbehne funkciu predovšetkým nadobličiek, ktoré sú zodpovedné za produkciu hormónov v tele. Telo v dopoludňajších hodinách, bude pripravené na negatívne faktory, takže – zažije menej stresu.

Zdroj: domohozyajka com

You Might Also Like