Najčoko sušienky s kokosovým krémom

SONY DSC SONY DSC

Famózne sušienky pripravené za pár minút. Kokosový krém vo vnútri, čokoládový krém na vrchu a luxusná chuť je na svete. Vynikajúce na slávnostné príležitosti alebo Vianočný deň. Určite ich ocenia jak rodina tak priatelia, tak hurá do toho.

Potrebujeme:

cesto:

250 g polohrubá múka
25 g kakao
100 g práškový cukor
200 g maslo
2 ks žĺtky
1/2 lyžičky prášok do pečiva

krém:

3 ks žĺtky
50 g práškový cukor
20 g hladká múka
200 g horúce mlieko
40 g kokos

Čoko krém:

200 g maslo
1 bal.horká čokoláda
práškový cukor podľa chuti
1 bal.vanilkový cukor

Ďalej budeme potrebovať:

kokos na posypanie
čokoláda na ozdobu

postup:

  1. Žĺtky s cukrom dáme do hrnca a metličkou vyšľaháme.Následne pridáme kokos, múku a spojíme. Za stáleho miešania pridáme mlieko a dobre vymiešame. Na miernom ohni varíme hmotu do zhustnutia a necháme úplne vychladnúť. (Najlepšie je krém pripraviť večer, aby chladol celú noc a ráno sa s ním bude lepšie pracovať).
  2. Práškový cukor vymiešame s maslom do peny, pridáme žĺtky, kakao a vyšľaháme do hladka. Pridáme 125 g múky s práškom do pečiva a lyžicou premiešame. Postupne pridávame zvyšnú múku a rukou vymiešame. Spracujeme valec, ktorý zabalíme do potravinárskej fólie a odložíme do chladničky na pol hodinu.
  3. Po uplynutí doby valec vyberieme a ostrým nožom nakrájame na plátky, ktoré ukladáme na papierom vyložený plech. Pečieme vo vopred vyhriatej rúre pri teplote 180 stupňov cca 10 minút. Necháme vychladnúť.
  4. Vychladnuté krúžky lepíme pripravenou plnkou. Vrch ozdobíme čokoládovou náplňou – čokoládu rozpustíme vo vodnom kúpeli. Maslo vymiešame mixérom spolu s práškovým a vanilkovým cukrom do peny a postupne pridáme mierne vychladnutú čokoládu.
  5. Krém dáme do cukrárskeho vrecka a navrstvíme na sušienky. Ozdobíme strúhaným kokosom a čokoládou.Dobrú chuť!

Zdroj:  kulinariya123

You Might Also Like