Rolky z lístkového cesta plnené syrovou plnkou!

rolk

Ak máte doma lístkové cesto, určite vám odporúčame vyskúšať túto dobrotu na slano. Skvele sa hodí na všetky oslavy k vínku alebo šampanskému.

Potrebujeme:

1 balenie lístkového cesta

Na syrovú plnku:

2dl smotana

2 vaječné žĺtky

150g  eidam syr

150g údený syr

100g  masla

soľ

čierne korenie

mletý muškátový oriešok

1 balenie lístkového pečiva

Na pečenie:

olej

1 vajce

Postup:

1.Najskôr si urobíme syrový krém tak, aby nám stihol včas vychladnúť. Do hrnca dáme studenú smotanu a pridáme žĺtky a miešame ručnou metličkou do hladka

2.Nastrúhame si oba druhy syra, z eidamu si odložíme asi 50g nabok na ozdobu. Zvyšok syra primiešame do smotanovej zmesi a pomaly zohrievame, kým nezhustne, ale nesmie vrieť.

3:Keď krém vychladne, pridáme mäkké maslo a šľaháme až do peny. Podľa chuti osolíme, okoreníme a pridáme muškátový oriešok. Krém dáme do cukrárskeho vrecka s ozdobnou špičkou a odložíme do chladničky vychladnúť.

4.Lístkové cesto rozvaľkáme na hrúbku 2-3 mm a nakrájame na pásy široké 2 cm. Pásy cesta navinieme na naolejované kovové rúrky tak, aby neboli príliš voľné, ani príliš tesné, ale aby sa závitky mierne prekrývali.

5. Rolky uložíme na plech vystlaný papierom na pečenie a natrieme rozšľahaným vajcom a pečieme v predhriatej rúre pri 210°C asi 10 minút. Necháme mierne vychladnúť a stiahneme ich z kovových rúrok. Necháme úplne vychladnúť.

6. Vychladnutým krémom plníme pripravené rolky z lístkového cesta. Nakoniec konce roliek posypeme strúhaným syrom. Dobrú chuť.

Ak sa Vám recept páčil, zdieľajte ho s priateľmi.

You Might Also Like