Kokosová Pavlova torta s čokoládovým krémom a banánmi!

pavlova2-750x500

Potrebujeme:

Na 8 porcií

Na Pavlovu:

440 g strúhaného kokosu
6 veľkých bielkov – izbová teplota
1 a 1/2 čajovej lyžičky kukuričného škrobu
1 lyžička jablčného octu
1/2 lyžičky vanilkového extraktu
1 štipka soli
330 g práškového cukru4 lyžičky vriacej vody

Na čokoládový krém:

Oddeľte 2 vajcia izbovej teploty, vaječné bielky a žĺtky
80 g práškového cukru
40 g masla
40 ml vody
1 lyžica rumu
120 g horkej čokolády
2 ošúpané a nakrájané banány
170 ml šľahačky

Postup:

Celková doba prípravy: 180 min

1

Predhrejte rúru na 180°C.

2

Nasypte kokos na plech s vystlaným papierom na pečenie a smažte v rúre asi 15 minút. Nechajte vychladnúť.

3

V miske vyšľahajte sneh z bielkov so škrobom, octom, extraktom a soľou elektrickým mixérom. Uprostred práce pridajte cukor. Pokračujte a tesne pred koncom postupne zašľahajte vriacu vodu do zmesi. Takmer všetok pražený kokos vmiešajte do bielkov. Časť si odložte na konečné zdobenie.

4

Dezertné cesto vylejte na plech vystlaný papierom na pečenie a povrch zrovnajte tortovou špachtľou, aby bol dezert okrúhly (na tvarovanie som použila inú tortovú formu). Vložte plech na pečenie do rúry a pečte asi 10 minút. Znížte teplotu na 90 ° C a pečte asi hodinu alebo kým nie je Pavlova suchá a chrumkavá. Vypnite rúru a s otvorenými dvierkami nechajte chrumkavý dezert schnúť v rúre ďalšiu hodinu.

5

Medzitým v miske zmiešajte vaječné žĺtky, dve polievkové lyžice cukru, maslo, vodu a rum. Zmes sa umiestnite do vodného kúpeľa a pokračuje sa v miešaní asi 6 minút, kým nezhustne alebo nedosiahne teplotu 70 °C. Teraz rozlámte čokoládu do zmesi a miešajte do hladka. Zmes sa nechajte vychladnúť.

6

V inej miske vyšľahajte sneh z bielkov so zvyšným cukrom dotuha.
Pripravené bielky postupne a jemne vmiešajte do čokoládovej zmesi. Pavlovu tortu položte na veľký tanier. Celý stred potrite čokoládovým krémom. Navrch poukladajte plátky banánu a dezert nakoniec ozdobte šľahačkou. Posypte ho zvyšným kokosom a vložte ho do chladničky najmenej na 20 minút. Pavlovu nakrájajte na trojuholníky a podávajte.

Dobrú chuť.

You Might Also Like