Nepečený oreo cheesecake pripravený za 30 minút!

areo

Potrebujeme:

 Sušienka:

250 g Oreo sušienky
80 g maslo

Krém:

350 g Philadelphia krém alebo mascarpone
60 g práškový cukor
1 lyžica vanilková aróma
10 g želatína, 50 ml voda
200 ml smotana na šľahanie
200 g biela čokoláda
100 g Oreo sušienky
20 ml citrónová šťava

Na ozdobu:

Oreo sušienky
biela čokoláda

Postup:

1. Pripravíme si okrúhlu formu, ktorú si vyložíme papierom (priemer formy 23 cm). Oreo sušienky si pomocou mixéra rozdrvíme a zalejeme ich maslom. Hmotu dôkladne premiešame a navrstvíme ju na dno formy. Poriadne rukami utlačíme a odložíme do chladničky.
2.V miske si vymiešame smotanový syr s práškovým cukrom a vanilkou. Pridáme citrónovú šťavu a mixérom dôkladne vyšľaháme. Želatínu si pripravíme podľa návodu vo vode (necháme napučať vo vode – neskôr zohrejeme, ale nevaríme.) Necháme vychladnúť a pridáme ju k smotanovému syru. Čokoládu si roztopíme nad parou a necháme ju mierne vychladnúť.
3. Následne ju pridáme k smotanového syru a dôkladne premiešame. Smotanu na šľahanie si vyšľaháme v inej miske a tiež ju pridáme do pripravenej čokoládovej hmoty spolu s citr. šťavou. Dôkladne premiešame.
4 Oreo sušienky si na hrubo nasekáme. 1/3 pripraveného krému si navrstvíme na sušienky, posypeme nahrubo nasekanými Oreo sušienkami, navrstvíme 2/3 krému a pekne uhladíme.
5. Vložíme do chladničky najlepšie na celú noc. Vrch ozdobíme strúhanou čokoládou a Oreo sušienkami. Dobrú chuť. Zdroj: receptzasvakidan.blogspot.com

You Might Also Like