Nepečený banánový dezert – príprava trvá 15 minút.

dsc08878

Výborný a rýchly nepečený dezert. Pripravíte si ho za 15 minút. Už len počkať kým stuhne a môžete si pochutnať na famóznom banánovom dezerte.

Budeme potrebovať:

300 g – maslové sušienky
3 ks – vanilkový puding
9 lyžíc – cukor
1 l – mlieko
200 g – maslo
4 lyžice – kyslá smotana
4 – 5 ks – banány
200 ml – smotana na šľahanie

Postup:

1.

V malom množstve mlieka rozmiešame vanilkový pudingový prášok. Zvyšné mlieko dáme do hrnca, pridáme cukor a na miernom ohni cukor necháme rozpustiť. Keď máme cukor rozpustený, pridáme mlieko s pudingom a klasicky uvaríme hustý puding, ktoýrý odstránime z tepla a do ešte horúceho primiešame maslom, ktoré sme nakrájali na menšie kúsky. Miešaním ho rozpustíme, pridáme kyslú smotanu a premiešame.

2.

Potom pridáme sušienky, ktoré sme pomocou kuchynského mixéra rozmixovali na menšie kúsky (nemixujeme na jemno, ale tak,a by sme mali väčšie kúsky). Ak nemáte po ruke mixér, môžete sušienky iba nalámať rukami. Všetko dobre premiešame. Pripravíme si formu, ktorej boky vymastíme maslom, aby sa lepšie oddeľovali kúsky pri krájaní a na dno navrstvíme 1/3 pudingovej hmoty so

3.

Poukladáme na polovicu prekrojené banány, znova navrstvíme zvyšný pudingový krém so sušienkami a pekne uhladíme. Na vrch navrstvíme vyšľahanú šľahačku a necháme stuhnúť v chladničke.

Zdroj: Recipeci

You Might Also Like