Karamelové TWIX koláčiky s mliečnou čokoládou!

twix

TWIX jednohubky, ktoré ocenia milovníci karamelu. Vynikajúci sušienka, lahodný karamel a na vrchu rozpustená mliečna čokoláda.

Potrebujeme:

Cesto:

300 g hladká múka
200 g studené maslo
100 g práškový cukor
štipka soľ
3 lyžice studená voda
1 lyžička vanilková esencia

Karamel:

200 g karamelové mäkké cukríky
3 lyžice nesladené kondenzované mlieko

Vrch:

150 g mliečna čokoláda
4 lyžice mlieko
2 lyžice maslo

Postup:

  1. Z uvedenej dávky surovín vyjde cca 70 maličkých twix koláčikov. Záleží však na veľkosti.
  2. Do veľkej misky preosejeme múku, pridáme práškový cukor, štipku soli a studenej maslo nakrájané na malé kúsky. Všetky suroviny dôkladne rukou spracujeme do jednotnej hmoty. V prípade, že cesto máte drobeniu pridajte lyžicu studenej vody. Nepridávajte veľa, aby ste nemali cesto príliš riedke.
  3. Cesto odložíme na hodinu do chladničky.
  4. Po hodine cesto rozdelíme na polovicu, rozvaľkáme medzi dvoma papiermi na pečenie a pomocou okrúhlej formičky vykrojíme kolieska s priemerom 3,5 cm.
  5. Ukladáme ich na papierom vyložený plech na pečenie a pečieme vo vopred vyhriatej rúre pri teplote 180 st. cca 14-15 minút. Sušienky nemajú stvrdnúť, majú mať jemne zlatú farbu. Vyberieme z rúry a necháme vychladnúť.

  6. Karamelové cukríky rozpustíme vo vodnom kúpeli, pridáme kondenzované mlieko a miešaním spojíme. Hmotu máme stále vo vodnom kúpeli, aby karamel nestvrdol a 1/2 lyžičky navrstvíme na každej upečené koliesko. Necháme karamel na kolieskach vychladnúť a potom na vrch natrieme čokoládu, ktorú sme rozpustili a pridali do nej mlieko a maslo.

  7. Namiesto karamelových cukríkov môžete pokojne použiť aj karamelové salko, ktoré vo vodnom kúpeli za stáleho miešania ohrievate, kým sa z neho neodparí prebytočná voda a hmota nebude dostatočne hustá.

Zdroj:  Coolinarika

You Might Also Like